Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Čínska medicína odporúča ženám zamerať sa na očistu pečene. Prinášame vám dôvod prečo je to také dôležité!

V modernom svete ľudia zažívajú vážny nedostatok času. Vždy chýba pár hodín na šport, nedarí sa nám vyčleniť si polhodinku na prípravu zdravej stravy. Oddych si zasa spájame s požívaním alkoholu, prechádzky vymieňame za filmy a domáci obed za fastfood.

Jedným z negatívnych následkov takéhoto nesprávneho životného štýlu je aj hepatóza, alebo tuková dystrofia pečene – ochorenie, ktoré sa prejavuje nadmerným hromadením tuku v bunkách tohto orgánu. Ak symptómom nebudete venovať náležitú pozornosť, v pečeni sa vyvinie zápal, čo môže viesť k nezvratným následkom.

Pečeň a ženský reprodukčný systém

V čínskej medicíne sa pečeň považuje za najdôležitejší orgán, hlavne čo sa týka ženského organizmu. Staroveká čínska medicína tvrdí, že prakticky celý ženský reprodukčný systém je kontrolovaný pečeňou. A čo na to hovorí tradičná medicína?

Narušenie funkcií ženského reprodukčného systému: neschopnosť počať a vynosiť dieťa, výskyt zápalov a nádorov, a dokonca môže vzniknúť aj rakovina ženských pohlavných orgánov – a toto všetko môže byť následkom poruchy fungovania pečene!

Ukazuje sa, že s postihnutou pečeňou alebo jej nesprávnym fungovaním, tie hormóny, ktoré produkuje ženský organizmus, nie sú schopné správne plniť funkciu, na ktorú sú určené. Pečeň jednoducho nie je v stave regulovať ich vstrebávanie.

Hormóny sú však aj naďalej systetizované vaječníkmi, kumulujú sa v krvi a stimulujú tak rast endometrických tkanív. Následne sa vytvárajú myómy, endometriálna hyperplázia, mastopatia, môže tiež vzniknúť rakovina v akomkoľvej ženskom orgáne.

Ako však obnoviť zdravie pečene, tak aby ste si ju ešte viac nezničili drahými liekmi? Existujú rôzne spôsoby očisty pečene. Tento starobylý čínsky recept vám umožní vykonať miernu a jemnú detoxifikáciu vašej pečene, bez akýchkoľvek nepríjemných vedľajších účinkov či následkov.

Očista pečene na domácej pôde

INGREDIENCIE
◾1 PL (polievková lyžica) extra panenského olivového oleja
◾1 PL čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy
◾0,5 PL nastrúhaného zázvoru
◾0,5 č. l. rozpučeného cesnaku

PRÍPRAVA A POUŽITIE
1.Všetky ingrediencie rozmixujte v mixéri.
2.V recepte nie je voda, ale v prípade potreby jej trochu použite.
3.Štvrtinu tejto zmesi vypite ihneď a zvyšok počas troch večerov pred spaním.

RADA REDAKCIE

Dôležité! Pred očistou pečene, dokonca aj pred tou najšetrnejšou sa podrobte ultrazvuku, aby ste sa uistili, že v žlčníku nemáte žiadne veľké kamene.

PRI OČISTE PEČENE JE NUTNÉ DODRŽAŤ URČITÉ PRAVIDLÁ
1.Akýkoľvek alkohol je počas očisty zakázaný.
2.Ak máte predpísané lieky, najskôr ich doberte až potom môžete pristúpiť k očiste.
3.Zo stravy vynechajte vyprážané, múčne, údené jedlá a polotovary.

4.Do stravy pridajte čerstvé ovocie a zeleninu, hlavne je potrebné jesť uhorky, tekvicu, cuketu a mrkvu.
5.Počas očisty obmedzte konzumáciu rýb a mäsa na minimum.
6.Ak neexistujú žiadne kotraindikácie choďte do kúpeľa a cvičte.

Tiez sa Vam moze pacit