Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Dôvod, prečo od dnes budete citróny zamrazovať.

Citróny sú extrémne prospešné pre celé vaše telo. Obsahujú totiž viaceré látky, ktoré majú pozitívne účinky na rôzne ochorenia a zdravotné problémy.

Konkrétne, toto ovocie je extrémne úspešné pri odstraňovaní vnútorných parazitov či regulácii krvného tlaku.

Najdôležitejšie zdravotné účinky citrónov

Okrem uvedeného, celé citróny dokážu z vášho tela odstraňovať mnohé toxíny.

Sú tiež bohaté na vitamíny a minerály, majú antibakteriálne účinky, zlepšujú trávenie a potláčajú rôzne typy bolestí, napríklad kĺbov.

Vplývajú aj na psychiku a to tak, že potláčajú stavy depresie, úzkosti a duševnej nepohody.

Experti preto odporúčajú, aby ste nevyhadzovali žiadnu časť citrónov. Všetko – dužina, šupky a dokonca aj kôstky sú veľmi užitočné.

V skutočnosti, citrónová kôra obsahuje 5 až 10 krát väčšie množstvo vitamínov ako šťava.

Experimentálne štúdie ukázali, že látky nazývané limonoidy nachádzajúce sa nielen v citrónoch, ale všetkom citrusom ovocí, dokážu zastaviť rast a množenie sa rakovinových buniek.

Zvlášť silný je ich účinok na rakovinu prsníka.

Okrem týchto zdravotných účinkov existuje aj ďalší dôvod, prečo by ste si mali dopriať celé citróny a nie iba ich šťavu. Tým dôvodom je skvelá chuť.

Ako konzumovať celé citróny

Najlepší spôsob na konzumáciu celých citrónov je nasledovný:

1. Zadovážte si bio citróny, ktoré nie sú postrekované.

2. Dobre ich umyte vo vlažnej vode (postrekované mohli byť aj počas uskladnenia) a vložte ich do mrazničky. Zamraziť môžete celé citróny aj nakrájané kúsky.

3. Pred konzumáciou ich vyberte z mrazničky a pomocou strúhadla celé postrúhajte – teda kôru spolu so zmrazenou dužinou.

4. Takto postrúhané citróny môžete pridať do akéhokoľvek iného jedla, ktoré urobia nielen zdravšie, ale aj oveľa chutnejšie.

Prípadne ich môžete aj priamo skonzumovať – budú mať úplne inú chuť, na akú ste bežne zvyknutí.

Pridať sa dajú do jedál ako sú vaše obľúbené nápoje, polievky, cestoviny, raňajkové cereálie či zmrzlina. Výber je len a len na vás.

Tiez sa Vam moze pacit