Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Lekári varujú: Nikdy nejedzte mäso v kombinácii so zemiakmi. Tento dôvod vás šokuje!

Väčšina ľudí kombinuje jedlá podľa svojej chuti a svojho hladu. Existujú však niektoré pravidlá, ktoré je dobré dodržiavať, pokiaľ ide o kombináciu potravín, pretože nie všetky, ktoré sú chutné, by mali byť konzumované spoločne.

Pravidlá pre kombináciu potravín sú zvlášť dôležité, pokiaľ ide o kombináciu mäsa a zemiakov. Ľudia konzumujú túto kombináciu tak často, že sa stala obvyklou ako v reštauráciach tak aj domácnostiach.

Až doteraz nebola táto kombinácia nikdy spochybnená a účinky na telo neboli nikdy skúmané.

Skupina výskumných pracovníkov však zistila, že kombinácia akéhokoľvek druhu mäsa so škrobom zo zemiakov môže viesť k vážnemu poškodeniu vášho tela.

Čo je také problematické na kombinácii mäsa a zemiakov?

Hoci tvorba dokonale zdravých pokrmov ešte musí prejsť nejakým tým výskumom, existujú určití vzory a pravidlá, ktoré sú dobre zavedené a mali by byť dodržiavané.

Jedným z týchto pravidiel je:

Nikdy nekombinujte mäsa s vysokým škrobovým sacharidom.

To znamená, že by ste sa mali vyhýbať steakom a zemiakom a dokonca aj hamburgerom.

Dr. Wayne Pickering, dlhoročný priateľ fitness legendy Jack Lalanne, vysvetľuje prečo je tomu tak.

,,Naše telo má určitú hodnotu pH, ktorá sa mení kvôli jedlu, ktoré jeme a nášmu životnému štýlu. Škroby potrebujú alkalické prostredie v tráviacich orgánoch, aby sa správne strávili. Na druhej strane mäso vyžaduje ťažké kyseliny k tráveniu,“ vysvetľuje.

,,Pri miešaní týchto dvoch jedál nedovoľte, aby váš tráviaci systém správne fungoval a tak jedlo nie je správne strávené a vy získate veľmi málo živín, čo môže viesť k určitým problémom, ako je pálenie záhy, nadúvanie, kyslému refluxu, vážnym problém so zažívaním,…“ pokračuje.

Neuveriteľný osobný príbeh jedného lekára

Ide o neuveriteľný príbeh dr. Williama Howarda Haye, zakladateľa Hay Diet, ktorý zo stravy vylúčil mäso a zemiaky, čím si zlepšil svoje zdravie a stratil prebytočné tuky.

Mal nadváhu a rôzne zdravotné problémy vrátane dilatovaného srdca. To všetko viedlo k problémom, s ktorými sa rozhodol jedného dňa skoncovať.

Vytvoril jednoduchý diétny plán, z ktorého vylúčil mäso v kombinácii so škrobmi a behom prvých 3 mesiacov dokázal stratiť 50 libier. Behom tejto doby sa mu tiež zlepšilo zdravie a podarilo sa mu zotaviť zo života ohrozujúceho jeho srdcový stav.

Dr. Hay týmto spôsobom vytvoril špeciálnu diétu, vďaka čomu začal zlepšovať životy mnohým ľuďom po celom svete.

Pokiaľ ste si všimli niektoré z vyššie uvedených problémov a stavov, alebo máte nejaké ďalšie problémy s tráviacou sústavou, možno je čas myslieť na správne kombinovanie potravín a vyhýbať sa kombinácii mäsa a škrobu.

ZDROJ: NATURALHEALINGMAGAZINE.COM

Tiez sa Vam moze pacit