Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Poznáte pravdu o vitamíne C? Väčšina doktorov stále…

Mnohí ste si iste všimli celý rad protichodných informácií o vitamíne C. Zopár lekárov ho vrelo svojím pacientom odporúča, iní zase svojím pacientom, tvrdo povediac, vymývajú mozgy informáciami typu “Céčko sa zdržuje v obličkách a vytvára kamene”, a hneď na to vravia, že “máte drahý moč”, lebo vitamín C sa v tele nijako nezdržiava a všetok sa vyplavuje močom z tela von.

Ako je však možné, aby sa vitamín C aj vyplavoval všetok z tela von a zároveň spôsoboval obličkové kamene, je nanajvýš zaujímavé.

Podobným lekárom treba odkázať fakt, ktorý ich farmáciami sponzorované lekárske fakulty nenaučili, a teda ten, že vitamín C sa z tela neodchádza sám, ale ale až po tom, ako sa naviaže na voľné radikály v tele a vyplavuje ich z tela von.

Odporúčacie denné dávky (ODD) vitamínu C mnohých vedcov metabolickej integrovanej medicíny aj vedcov z prostredia biochémie, vrátane držiteľa Nobelovej ceny profesora Linusa Paulinga, sú v úplnom rozpore s ODD, ktoré jednostajne uvádzajú ortodoxné medicínske inštitúcie, prikláňajúce sa a sponzorované fabrikami na výrobu a predaj chemických liekov.

Zvyčajne sa odporúča každému zdravému (nie chorému!) človeku, staršiemu viac ako 3 roky, denne prijímať minimálne 3000 mg vitamínu C na udržanie si optimálneho zdravia. Viac sa odporúča v období tehotenstva (6000mg), avšak pri rôznych chorobách sa podávajú dávky v rozpätí od 20 000 do 300 000 mg denne.

ODD Zdroj/Choroby 
60-95 mg Odporúčania medicínskych úradov
3000 mg Odporúčacie dávky organizácie The Vitamin C Foundation
6000-18000 mg Odporúčacie dávky profesora Paulinga
6000-9000 mg Tehotenstvo
6000-18000 mg Srdcové ochorenia
14000-30000 mg Rakoviny
20000-300000 mg Vážne infekčné ochorenia

Odporúčanie profesora Linusa Paulinga bolo výsledkom jeho dlhodobého výskumu, pri ktorom zistil, že človek si nedokáže sám vytvoriť vitamin C tak, ako si ho v masívných množstvách vytváraju zvieratá. Človek by nikdy nedokázal zjesť take obrovské množstvo ovocia, aby si vytvoril dostatok vitamínu C, potrebného na zvládnutie chorôb.

Vitamín C expert Dr Thomas E. Levy odporúča od 6000 do 12000 mg denne.

Dr Robert Cathcart tvrdí, že virtuálne každý človek znesie dennú dávku 4000 mg vitamínu C denne v orálnej forme. Pri ľahšich ochoreniach odporúča prijímať zhruba 16000 mg denne, pričom sa dávky postupne zvyšujú na 16 000 za účelom dosiahnutia žalúdočnej tolerancie.

The Vitamin C Foundation odporúča prijímať ročným deťom 1000 mg a dvojročným deťom 2000 mg denne.

V prípade nádchy a podobných bakteriálnych ochoreniach, či začínajúcej chrípky sa odporúča pri prvých príznakoch podávať každú hodinu 500 až 1000 mg vitamínu C.

V prípade podobných potiaži pri obyčajnom vitamíne C treba dávky znížiž a postupne ich zvyšovať.

Veľmi dôležité je prijímať dostatok čistej vody, čo predstavuje objem minimálne 2 až 2 a pol litra vody denne pre zdravého človeka a až 3 litre pre človeka trpiaceho na rakovinu. Toľko by mal však prijať každý človek a to bez ohľadu na to, či prijíma vitamin C alebo nie.

Tiez sa Vam moze pacit