Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Pozor! Toto devastačné farmaceutické antibiotikum vám načisto zruinuje život!

V dnešnej dobe takmer 70% populácie pravidelne užíva aspoň jeden liek. Antibiotiká sú pritom na vrchole zoznamu. Nasledujú antidepresíva a lieky proti bolesti.

No a práve na jeden extrémne nebezpečný, no veľmi často predpisovaný druh antibiotík sa zameriame v tomto článku. Len v USA v roku 2011 bolo naň vydaných 27 miliónov predpisov.

Nebezpečenstvo fluorochinolónov

Po prvýkrát sa do pozornosti dostali fluorochinolóny po útokoch na dvojičky v New Yorku v roku 2001 a nasledujúcom strachu zo šírenia antraxu.

Fluorochinolóny sú v podstate chemoterapia, ktorá nerozlišuje medzi zdravými a chorými bunkami, ale ničí všetko, čo jej príde do cesty.

Kedysi sa používali len pri rakovine, no neskôr farmaceutické spoločnosti v snahe o zvýšenie svojich zárobkov rozšírili ich spôsob vyžitia aj ako antibiotikum.

Aj keď antibiotiká ako také sú problematické a rizikové, fluorochinolóny patria do obzvlášť nebezpečnej skupiny. Medzi ich trvalé vedľajšie účinky patrí trvalé poškodenie zdravia či dokonca smrť.

Za informácie o týchto liekoch však nevďačíme vládnym úradom či farmaceutickým firmám. Pravda o nich sa na verejnosť dostala, keď množstvo poškodených pacientov sa začali ozývať v komunitách, diskusných fórach či skupinách na Facebooku.

Až po tragických udalostiach úrady pristúpili k stiahnutiu zhruba polovice fluorochinolónov, avšak mnohé sa dodnes predpisujú a predávajú.

Aké lieky patria do skupiny fluorochinolónov

Ako sme už spomenuli, nejde o jeden konkrétny liek, ale o celú skupinu liekov a viacero účinných látok. Dokonca, aj ku každej účinnej látke môže existovať viacero konkrétnych názvov liekov, ktoré vyrábajú rozdielne farmaceutické firmy.

Ak sa chcete presvedčiť, či vám lekár nepredpísal liek z tejto skupiny, musíte sa pozrieť do letáku a zistiť, akú účinnú látku obsahuje vaše antibiotikum.

Pozor si dávajte na nasledovné účinné látky (všetky končiace sa na –floxacín):

 • ciprofloxacín
 • gemifloxacín
 • levofloxacín
 • moxifloxacín
 • norfloxacín
 • ofloxacín
 • enrofloxacín
 • danofloxacín
 • difloxacín
 • marbofloxacín
 • norfloxacín
 • sarafloxacín
 • pefloxacín
 • ofloxacín
 • ibafloxacín
 • orbifloxacín
 • sparfloxacín
 • grepafloxacín
 • trovafloxacín

Kroré zdravotné riziká „zabudli“ výrobcovia uviesť na príbalových letákoch

Fluorochinolóny sú schopné spustiť v tele človeka celý syndróm systémovej toxicity. Dokonca sa v lekárskych kruhoch pre takto postihnutých pacientov používa výraz „floxnutí“.

Správne sa však nazýva „syndróm fluorochinolónovej toxicity“. Bez ohľadu na to, ako to nazveme, ide o absolútne devastujúce ochorenie zahŕňajúce 30 až 40 nežiadúcich príznakov, ktoré postihnú človeka súčasne a pretrvávajú roky.

Podľa správy americkej Agentúry pre lieky a potraviny (FDA) môžu vyvolať mitochondriálnu toxicitu.

Tá spôsobuje život ohrozujúce neurodegeneratívne ochorenia ako sú Parkinsonova a Alzheimerova choroba či v poslednej dobe medializovaná Amyotrofická laterálna skleróza (ALS).

Príbeh Jeffa

V roku 2009 bol Jeff zdravý mladý 30 ročný muž. Lekár mu na miernu infekciu predpísal antibiotikum s účinnou látkou ciprofloxacín.

Užil jedno balenie (zhruba 12 tabletiek) počas obdobia 6 dní. Onedlho na to sa u neho rozvinula fluorochinolónová nočná mora.

Zažíval neznesiteľné bolesti, záchvaty eskalujúcej symptomológie, plné neslýchaného duševného utrpenia.

Odvtedy je Jeff v podstate kripľom, pripútaným na nemocničné lôžko.

Čo všetko vo vašom tele môžu fluorochinolóny zdevastovať

1. Flór, základný stavebný prvok fluorochinolónov je notorický neurotoxín. Ľahko prechádza mozgovo-cievnou bariérou a spôsobuje poškodenia centrálneho nervového systému.

2. Tieto lieky poškodzujú mitochondrie (bunkové elektrárne) tak, že narúšajú proces replikácie DNA. Tým dochádza k zničeniu mitochondrií, oxidatívnemu stresu, bunkovému zlyhaniu alebo smrti. Výsledkom môže byť aj rakovina.

3. Fluorochinolóny sú v podstate chemoterapia a majú rovnaké vedľajšie účinky ako ona, vrátane znižovania počtu bielych krviniek.

4. Toxický syndróm vyvolá chaos doslova v každej časti tela. Zdevastujú sa orgány, vrátane mozgu, periférny nervový systém, vzniknú chronické bolesti, dystónia, svalová slabosť a autonómne dysfunkcie. Hrozí trvalá nespavosť, problémy s pamäťou, náhodné záchvaty paniky, depersonalizácia, psychóza, atď., atď.

5. Fluorochinolóny zničia spojivové tkanivá, chrupavky, väzivá, šľachy a kĺby.

6. Tieto látky podobne ako chemoterapia zabíjajú tak rakovinové bunky, ako aj baktérie, vrátane prospešných a doslova všetko, čo im príde do cesty, nevynímajúc neuróny a lymfocyty.

Záver

Bohužiaľ, stále narastajúca skupina „floxnutých“ pacientov pácha samovraždy, aby unikli neustálej bolesti, extrémnej neuropatii, nespavosti a invalidite. Pre nich sa smrť zdá byť jediným východiskom.

Bohužiaľ, mnohí z týchto ľudí sú plne ponorení v medicínskom systéme hlavného prúdu. Veď v podstate to je aj dôvod, prečo sa stali „floxnutí“.

Preto nabudúce, keď vám lekár náhodou predpíše niečo s účinnou látkou končiacou sa na –floxacín, slušne odmietnite a poproste o niečo iné.

A ak by vyzvedal, že prečo, tak mu vytlačte a ukážte tento článok.

Tiez sa Vam moze pacit