Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Ak sa vám začne na nechtoch zjavovať TOTO, OKAMŽITE navštívte doktora!!!

Doktori nám pripomínajú každé leto, aké dôležité je aplikovať si na pokožku krém na opaľovanie a okamžite zareagovať, ak postrehneme nejakú neobvyklú zmenu na našej koži. Ak nie sme dostatočne opatrní, môžeme dostať rakovinu kože. No počuli ste už niekedy o rakovine nechtov?

Nanešťastie, rakovina nechtov skutočne existuje. Aj keď ide o dosť nezvyklý typ rakoviny, vyskytuje sa stále viac prípadov. Ide o vážnu hrozbu pre každého. Všetky nádory, ktoré útočia na našu pokožku sa môžu pokojne objaviť aj na nechtoch a prstoch.

V skutočnosti, nádor sa netvorí priamo na nechte, ale v tkanive pod ním. Tento typ nádorov sa zväčša vyskytuje ako slabo hnedá čiara pod nechtom a potom sa pomaly rozširuje a farba čiary je stále tmavšia a tmavšia.

adsfdg

Našťastie, nie každá „divná vec“, ktorá sa objaví na nechte prstu na ruke či na nohe je znak nádoru. Vo väčšine prípadoch sa pod nechtami objavujú rôzne škvrny ako znak toho, že nášmu organizmu chýbajú potrebné vitamíny či minerály. Niekedy ide dokonca iba o mechanické poškodenie.

Niektoré zmeny sfarbenia či textúry nechtu môžu byť spôsobené kvôli rôznym dôvodom, ako napríklad: otrava ťažkým kovom, nedostatok kyslíku v krvnom obehu, problémy s obličkami či iné závažné ochorenia.

Ak si všimnete akúkoľvek zmenu vo vašich nechtoch, navštívte svojho doktora okamžite. Nezáleží na tom, čo je problémom. Čím skôr dostanete lekársku starostlivosť, tým väčšie šance sú na vyliečenie akejkoľvek choroby.

Tiez sa Vam moze pacit