Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Šokujúce: Ďalšie dievča umrelo po HPV vakcíne, no ministerka ju chce povinnú!

Pamätám si ten moment, keď ma zaočkovali HPV vakcínou. Bola som mladá, vnímavá tínedžerka. Moja mama sa obávala, že sa čoskoro stanem sexuálne aktívnou, čo so sebou prináša aj riziko nakazenia sa HPV vírusmi. Tie môžu spôsobiť rakovinu krčka maternice.

Tak ako každá iná matka obávajúca sa o svoje dieťa, obrátila sa na lekára, ktorý odporučil podstúpiť očkovanie HPV vakcínou Gardasilom.

To bolo pred rokmi, keď ešte neexistovalo dosť informácií o tomto očkovaní a jeho možných závažných rizikách.

Hovorím vám to preto, lebo ak by som vtedy vedela o týchto rizikách, nikdy by som s ním nesúhlasila. A verím, že nie som jediná. Tisíce mladých dievčat a chlapcov na vlastnej koži pocítili hrozné vedľajšie účinky HPV vakcíny.

Napriek všetkej tej kontroverzii okolo očkovania proti rakovine krčka maternice a jeho dnes už známych rizikách (vrátane smrti), naďalej tisíce detí a tínedžerov ho v nevedomosti každoročne podstupujú.

Nedávno britský denník The Daily Mail publikoval článok o dievčati, ktoré umrelo v spánku krátko potom, ako ju zaočkovali HPV vakcínou. Článok spomína aj ďalšie množstvo mladých ľudí, ktorí ostali paralyzovaní či inak vážne poškodení po uvedenom očkovaní.

19 ročné dievča umrelo po HPV vakcíne

Sústreďme sa však na najčerstvejší prípad úmrtia 19 ročnej Jasmíny Soriatovej. Silné nežiadúce účinky sa u tejto študentky z Viedne objavili hneď po absolvovaní druhej dávky vakcíny.

Najprv sa objavili neurologické problémy, po pár týždňoch došlo k respiračnému zlyhávaniu a netrvalo dlho, až napokon skonala v spánku.

Forézny patológ, Dr. Johan Missliwetz, ktorý bol poverený súdom vykonať pitvu, skonštatoval, že príčinou úmrtia bola s najväčšou pravdepodobnosťou spomínaná HPV vakcína.

Po tom, čo Dr. Missliwetz ohlásil svoje zistenia úradom pre reguláciu liekov, začal dostávať časté telefonáty od vysokopostavených činiteľov medicínskeho establišmetnu. Ako uvádza, títo ľudia sa snažili zasiahnuť do jeho správy a žiadali ho, aby v nej prestal zmieňovať vakcíny.

Dr. Missliwetz bol z týchto udalosti riadne prekvapený. Pretým totiž vykonal tisíce pitiev a nikdy mu kvôli jeho záverom nevolalo toľko ľudí.

Po silnom tlaku vyvíjanom na jeho osobu sa napokon rozhodol odísť do predčasného dôchodku.

Ďalšie prípady vážneho poškodenia zdravia HPV vakcínou

Príbeh Jasmíny nie je jediný znepokojujúci prípad závažných vedľajších účinkov očkovania proti HPV vírusom.

16 ročné britské dievča, Rubby Shallomová, skončila v priebehu pár týždňoch po HPV vakcíne paralyzovaná v troch končatinách. Okrom toho ju postihli žalúdočné kŕče, nevoľnosti, bolesti hlavy a extrémna únava.

Po 2 rokoch napokon v ochrnutých nohách stratila všetok cit.

Jej lekári sa však zdráhajú potvrdiť, že kolaps jej zdravotného stavu súvisí s očkovaním a nepochopiteľne to zvaľujú na jej psychiku.

Iný mladý človek, tentoraz chlapec menom Colton, tiež utrpel extrémne poškodenia po HPV vakcíne keď mal len 13 rokov. Začalo sa to bolesťami v krku a napokon to u neho viedlo ku kompletnej paralýze.

Určite ste sa teraz pozastavili nad tým, že prečo sa chlapci očkujú proti rakovine krčka maternice. Pôvodne sa neočkovali, no neskôr sa toto očkovanie rozšírilo aj na nich.

Oficiálne zdôvodnenie je, aby neprenášali nákazu a predchádzalo sa genitálnym bradaviciam. Neoficiálnym dôvodom je to, že farmaceutické firmy chceli viac zarobiť a rozšírením očkovania aj na chlapcov sa im zdvojnásobil potenciálny trh pre ich vakcínu.

Tuto si môžete  pozrieť video so spomínaným poškodeným chlapcom a jeho matkou, na ktorom rozprávajú o svojom srdcervúcom príbehu (v angličtine):

Britský denník The Independent publikoval článok, kde podrobne popísal príbehy 131 dievčat, ktoré utrpeli poškodenia zdravia v dôsledku HPV očkovania a ďalších 18 dievčat, ktoré sa denníku ozvali o týždeň neskôr po pôvodnom publikovaní článku.

Ako sa uvádza v spomínanom článku, množstvu mladých dievčat obrátilo očkovanie Gardasil vakcínou život totálne naruby.

Je nepochopiteľné, že napriek všetkým tým ľuďom, ktorí prehovorili, mnohí štátni úradníci pre oblasť verejného zdravia naďalej tvrdia, že HPV vakcína je bezpečná.

Mne sa však zdá, že je potrebné zobrať zdravie týchto tínedžerov do úvahy a prehodnotiť prístup k očkovaniu proti rakovine krčka maternice.

Ďalšie dôkazy o nebezpečnosti HPV vakcíny

Gardasil, známy aj pod názvom vakcína proti rakovine krčka maternice, sa podáva v troch dávkach v období 6 mesiacov. Má chrániť proti HPV vírusom, ktoré spôsobujú genitálne bradavice a časom tiež môžu viesť ku vzniku rakoviny na krčku maternice.

Ako uvádza Dr. Bernard Dalbergue, bývalý lekár, ktorý pracoval priamo u výrobcu vakcíny Gardasil, farmaceutickej spoločnosti Merck:

„Plný rozsah škandálu si málokto uvedomuje. Keď bola vakcína uvedená na trh, všetci vedeli, že je bezcenná. Diana Harperová bola prvá, ktorá na tento fakt upozornila, že sa jedná o obrovský podvod.

Predpokladám, že z Gardasilu sa stane najväčší medicínsky škandál všetkých dôb. Postupne sa nazhromaždí dostatok dôkazov, že vakcína nemá žiaden účinok na rakovinu, no zato ohromné množstvo vážnych nežiaducich účinkov.

Táto vakcína nemá žiadny iný význam, než len generovať zisky pre svojho výrobcu a distribútorov.

Gardasil je bezcenný, no za to extrémne drahý. A štátni úradníci to veľmi dobre vedia. Prípagy Guillain-Barré syndrómu, paralýzy dolných končatín, vakcínou vyvolaná skleróza multiplex či encefalitída, sú len jedny z jej vedľajších účinkov.“

Podľa Dr. Harperovej, ktorá sa podieľala na vývoji a testovaní Gardasilu, nie je táto vakcína ani účinná, ani bezpečná. Ako uvádza, dĺžka testovania nebola dostatočná na to, aby sa zistilo, či skutočne chráni pred rakovinou, keďže rakovina sa rozvíja niekoľko rokov.

Ďalej uvádza, že toto očkovanie o nič viac nezníži výskyt rakoviny krčka maternice, než obyčajné testovanie pomocou výterov.

Ako nebezpečná je v skutočnosti infekcia HPV vírusmi?

Zo všetkých žien nakazených HPV vírusmi sa 70% úplne samé vyliečia v priebehu prvého roka a 90% do dvoch rokov po infekcii.

Do predrakovinových lézií prerastie len zhruba 5 až 10% prípadov a z nich len približne 20% prerastie do karcinómov v priebehu ďalších 5 rokov. Čiže ide zhruba o 1 až 2% z pôvodne infikovaných žien. Je to pomerne pomalý proces od infekcie až k rakovine.

Pričom aj predrakovinové lézie je možné pomerne ľahko vyliečiť pomocou užívania vitamínov a doplnkov stravy.

Podľa našich informácií, väčšina žien, ktoré postupovali podľa uvedených návodov, si dokázali úplne vyliečiť všetky predrakovinové zmeny na krčku maternice.

Vyhli sa tak konizácii – invazívnej procedúre, pri ktorej sa chirurgicky odstránia choré tkanivá z krčka maternice.

Dr. Harperová pokračuje a uvádza, že vakcíny proti HPV sú v podstate úplne zbytočné, nemajú žiaden prínos pre verejné zdravie a navyše nijako neznižujú výskyt rakoviny krčka maternice. Toto tvrdenie totiž ešte nikto nikdy nedokázal.

V USA patria vakcíny proti HPV medzi najviac nahlasované, čo do výskytu nežiadúcich účinkov. V podstate majú viac hlásení, než všetky ostatné vakcíny dohromady.

Prečo chce ministerka zdravotníctva Kalavská spraviť toto očkovanie povinné?

V posledných dňoch prebehla slovenskými médiami správa, že ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská zvažuje, že očkovanie proti HPV bude čoskoro buď povinné, alebo aspoň dobrovoľné, no plne hradené z verejného zdravotného poistenia.

Nedokážeme si toto počínanie ministerky vysvetliť…

V dobe, keď celý svet sa od tohto nebezpečného a neúčinného očkovania odvracia, ona chce ho na Slovensku zaviesť ako povinné.

Cena za jednu dávku je zhruba 100 Eur, pri 3 preočkovaniach je to 300 Eur na jedného pacienta. V jednom ročníku je na Slovensku zhruba 50 až 60 tisíc detí.

Ročne tak náklady budú predstavovať 15 až 18 miliónov Eur, o ktoré budú ochudobnené verejné zdroje. Na druhej strane o túto sumu si bezprácne prilepšia výrobca a distribútori vakcín. Navyše pod hrozbou pokuty, keďže má byť toto očkovanie povinné.

Zaťaženie verejných zdrojov však nie je jediný problém. Tým ďalším, oveľa väčším problémom budú desiatky, ak nie stovky trvale poškodených či dokonca zomretých detí.

Toto si chce zobrať pani ministerka na triko? Chce mať obrazne povedané „krv na svojich rukách“?

Nerozumieme jej motívom, či je to len neznalosť alebo sú za tým aj iné „vyššie“ záujmy, ktoré chcú toto prekonané očkovanie tak povediac „po funuse“ pretlačiť aj na Slovensko.

Výzva ministerke Kalavskej na zastavenie očkovania proti HPV

Týmto vás, pani ministerka, vyzývame, aby ste upustili od vášho zámeru zaviesť na Slovensku očkovanie proti HPV vírusom ako povinné.

Majte svedomie a nedovoľte, aby kvôli neexistujúcim prínosom tohto očkovania a obohateniu sa výrobcu vakcíny, došlo k trvalému a nezvratnému poškodzovaniu zdravia či zmareniu životov našich detí.

Nepripustite, aby sa Slovensko vybralo cestou, z ktorej sa zvyšok cesta odvracia.

Našich čitateľov zároveň vyzývame, aby sa pripojili k tejto výzve. Kontaktujte prosím pani ministerku a tlmočte jej svoje hlboké znepokojenie nad zámerom zaviesť na Slovensku povinné očkovanie proti HPV.

Tuto sú kontaktné údaje Ministerstva zdravotníctva SR, na ktoré môžete adresovať svoje výhrady:

Emaily: office@health.gov.sk, minister@health.gov.sk, info@health.gov.sk

Telefóny: 02 / 593 73 111, 02 / 593 73 116

Je nanajvýš dôležité, aby sme pani ministerku primäli zastaviť toto očkovanie teraz, keď je ešte čas, pretože onedlho už môže byť neskoro.

Keď dôjde k prvým trvalým poškodeniam zdravia, či nebodaj úmrtiam našich detí, potom sa už škody nebudú dať napraviť. Preto vás prosíme, pridajte sa k nám a vyviňme spolu tlak verejnosti na pani ministerku.

Tiez sa Vam moze pacit