Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Táto pozoruhodná zelenina zdolá astmu, cukrovku, krvný tlak dokonca aj rakovinu.

Medzi druhmi zeleniny, ktoré sú dnes dostupné na trhu, je goja tá, ktorej by sme mali venovať našu zvýšenú pozornosť. Niekedy sa nazýva aj horký melón alebo odborne momordica charantia.

Ide o zeleninu podobnú uhorke, no s viac vrásnitým povrchom, ktorá dokáže s ľudským telom robiť naozaj malé divy.

Pestuje sa bežne v Južnej Amerike a Ázii, pretože pre svoj rast potrebuje teplo.

U nás sa dá kúpiť tiež, no nájdete ju zvyčajne len v špecializovaných obchodoch zameraných na zdravú výživu, prípadne v Rakúsku.

Lekár, ktorý objavil účinky goje

Spomedzi množstva vecí, ktoré goja dokáže liečiť, vás zrejme zaujmú jej silné protirakovinové účinky.

Mužom, ktorý toto jej využitie pri liečbe rakoviny objavil, sa volá Dr. Frank Shallenberger. Špecializuje sa na alternatívnu medicínu a terapie zamerané na potláčanie známok predčasného starnutia.

Ako uvádza, táto rastlina dokáže potlačiť rozvoj a rast rakovinových buniek, preto ju často odporúča konzumovať aj svojim pacientom, ktorí trpia na onkologické ochorenia.

Podľa štúdií, gója, respektíve horký melón, usmrcuje 90 až 98% rakovinových buniek, ktoré sa vytvoria v ľudskom tele. Ide naozaj o vskutku ohromujúcu informáciu.

Univerzita v Coloráde uskutočnila štúdiu, ktorá skúmala účinky góje na ľudský organizmus, zvlášť na rakovinu. Zistila, že už pri 5% koncentrácii dokázala zneškodniť takmer 64% buniek rakoviny pankreasu.

Zdravotné účinky góje na telo

Okrem uvedených protirakovinových účinkov má gója účinky aj na nasledovné zdravotné problémy:

  • kožné infekcie
  • vysoký krvný tlak
  • astma
  • žalúdočné a tráviace ťažkosti
  • príznaky a prejavy cukrovky typu 2

Začlenením góje do vášho jedálnička dokážete pozitívne ovplyvniť oblasti života, ako je napríklad zvýšenie úrovne energie a podpora metabolizmu či znížiť riziko pôrodných defektov neurálnej trubice u novorodencov.

Gója taktiež veľmi účinne reguluje krvný tlak, pretože je bohatá na polypeptid-P a charantín – dve látky, ktoré sú zodpovedné za udržiavanie správneho krvného tlaku.

Ďalej vás gója účinne ochráni pred infekciami, pretože výrazne posilňuje imunitný systém.

Za zmienku stojí aj jej schopnosť zlepšovať zrak a opravovať poruchy očí, ako výsledok jej vysokého obsahu betakaroténu.

Ak si radi občas vypijete alebo máte problémy s pečeňou, gója pomôže i tu. Zmierňuje totiž príznaky po-alkoholickej opice a navyše čistí a regeneruje pečeň.

Napokon, na nezaplatenie sú aj účinky góje pri podpore trávenia, zmierňovaní dny, podpore cirkulácie krvi a liečení kožných problémov ako sú psoriáza, mykózy či atletická noha.

Tiez sa Vam moze pacit