Krása a životný štýl, Zdravé recepty

Po tom, čo z jej nechtov zostali len ostatky, sa napokon rozhodla robiť si manikúru sama. Týchto 10 bodov by ste mali zvážiť.

Teraz si väčšina žien necháva robiť manikúru v salónoch a špecializovaných obchodoch. Koniec koncov, s príchodom nových lakov a rôznych prípravkov je to výborný spôsob ako ušetriť čas. Napriek tomu salónna manikúra nemá vždy pre nechty dobré alebo uzdravujúce účinky. Tie, ktoré si ju už nechávajú robiť niekoľko rokov, ma chápu. Ale aj napriek tomu je predsa len dôležité pestovať si krásne nechty.

My chápeme, že pre pracujúce dámy je ťažké opustiť služby majstrov, keď na domácu manikúru zvyčajne nemajú čas, a naniesť si lak tak, aby sa vám do piatich minút nerozmazal, môže byť dosť obtiažne. Ale v salónoch zasa existuje riziko, že sa stretneme sa takými problémami ako lámanie či vrastanie nechtov a to ešte nie je to najhoršie. Aby ste sa problémom s nechtami dokázali vyhnúť, redakcia «Tak jednoducho!» vás zoznámi so všetkými úskaliami a povie vám aj to, ako ich obísť.

Pravidlá manikúry

1.Huby
Vždy existuje riziko hubovej infekcie. My nepochybujeme o tom, že váš majster je veľmi slušný. Ale dajte si pozor, aby dezinfikoval nielen tvrdé nástroje ale aj mäkké kefky a štetce. Osobitne je dôležité, aby štetce na pedikúru boli jednorázové. A tiež si dajte pozor na to, aby do nich poriadne votrel antiseptické prípravky.


2.Gélový lak môže spôsobiť vážne problémy
Samotný gélový lak neprináša nijaké zvláštne nebezpečenstvá. Pomáha nechtom, aby boli krásne, silné a dobre rástli. Škodlivá je UV lampa. Žiarenie je síce malé, ale po čase nadobúda kumulatívny efekt. Koža na prstoch tak bude skôr starnúť a zvyšuje sa riziko rakoviny. Preto je odporúčané dať si gélové nechty na minimálne 2 týždne.


3.Slabé nechty
Tiež si dávajte pozor na to, aby vám lak odstránili bez tlaku a nechty neobrusovali až príliš. Inak sa môže stať, že po roku sa vám budú odlupovať a bolieť. Lak preto odstraňujte špeciálnym prípravkom a prístrojom. Napokon acetón vysušuje keratín a suchý keratín sa odlupuje, a stáva sa krehkým. V konečnom dôsledku sa necht láme.


4.Škvrny
Ak váš majster šetrí na základnej vrstve, po čase sa na nechtoch vytvoria pigmentové škvrny. Základná vrstva neslúži len na vyrovnanie nechtu a predĺženie životnosti laku, ale aj na ochranu nechtov. V ideálnom prípade by sa mala použiť dvojitá vrstva. Trvajte na tom!


5.Drsné nechty
Ďalším problémom, s ktorým sa môžete stretnúť sú hrubé a drsné nechty. Ak prostriedky na odstránenie laku používate príliš dlho, po čase to nielen zničí keratín v nechtoch ale aj budú hrubé a porézne. Zvyčajne sa tieto prostriedky nechávajú na prstoch 10 minút. Ale ak si vaša manikérka odbehla urobiť kávu a vy tam už s takými prstami sedíte vyše 20 minút, mali by ste ju radšej vymeniť.


6.Alergia
Existuje malé percento žien, u ktorých sa po čase vytvorí alergia na akryl, lak alebo iné prostriedky. Akonáhle uvidíte nejaké začervenanie alebo podobnú reakciu organizmu na určitý prostriedok alebo značku laku, okamžite o tom svojmu manikérovi povedzte.


7.Toxické trio
Niektoré lacné značky lakov obsahujú veľmi nebezpečné látky. Preto požiadajte manikéra, ale si aj sama prečítajte, či nádobka s lakom neobsahuje také komponenty ako dibutylftalát, toluén, alebo formaldehyd. Alebo sa len jednoducho opýtajte na „toxické trio“ – majstri svojho remesla vedia o čom je reč. Tieto chemické látky môžu spôsobovať astmu, rôzne defekty a dokonca aj rakovinu, preto sa im radšej veľkým oblúkom vyhýbajte.


8.Častá manikúra
Veľmi často ženy zabúdajú dopriať svojim nechtom oddych. Nemali by ste si nechávať robiť manikúru jednu za druhou. Nechajte svoje nechty oddýchnuť aj keby to malo byť len na mesiac každý polrok. Tak sa budú môcť zregenerovať a nebudú také unavené.


9.Skryté infekcie
Tento bod vyplýva z predchádzajúcich. Pod jasnou vrstvou laku nemôžete včas vidieť infekcie alebo defekty. Tiež vás upozorňujeme, že ak ste si necht poranili, či už ste sa po ňom buchli alebo sa v jeho okolí nachádza nejaká ranka, nepokúšajte sa ho pokryť lakom. Tým situáciu iba zhoršíte. Počkajte dokým sa necht vráti do normálu.


10.Náklady
Starostlivo by ste sa tiež mali stavať k výberu manikéra. A zvážte aj skutočnosť, že dobrá manikúra nemôže byť lacná, pretože kvalitné nástroje a prostriedky sú tiež drahé. Áno, dokonca aj dobrá manikérka, ktorá sa úctivo správa k sebe aj ku klientom, ktorá dokáže vytvoriť na vašich nechtoch hotové umelecké dielo a nepoškodiť ich, si tiež nemôže lacno ceniť svoj talent.

Želáme vám, aby ste našli svojho ideálneho majstra na manikúru a nikdy nespoznali problémy s nechtami. V komentároch nám povedzte či aj vy využívate salónne služby, alebo si krásne nechty robíte sama doma pri pozeraní obľúbeného seriálu. A tiež sa s touto užitočnou informáciou podeľte aj so svojimi priateľkami na sociálnych sieťach!

Tiez sa Vam moze pacit