Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Toto je najväčší nepriateľ farmaceutického priemyslu.

Určite ste už o nej počuli, no zrejme ste netušili, aká úžasná dokáže byť pre naše telo.

V súčasnosti sa táto látka opätovne dostáva na výslnie a to vďaka vedcom skúmajúcim jej vplyv na viaceré vážne ochorenia.

Záber toho, čomu všetkému dokáže nielen predchádzať, ale aj liečiť je vskutku široký – počnúc od rôznych hubovitých infekcií, cez zastavovanie astmatických záchvatov, až po rakovinu.

Zázračná sóda bikarbóna

Jeden z konceptov snažiacich sa objasniť príčiny rakoviny poukazuje na to, že rakovina vzniká v kyslom prostredí, ktoré sa vyznačuje výskytom hubovitých a plesňových infekcií.

Keď sa sóda bikarbóna užíva orálne rozriedená vo vode (hlavne vo vode s vysokým obsahom horčíka), prípadne sa užíva transdermálne vo forme kúpeľov, stáva sa z nej látka prvej línie boja s rakovinou, ochoreniami obličiek, cukrovkou, chrípkou či bežného prechladnutia.

Je dokonca účinná aj pri zamorení rádioaktívnymi látkami, preto každý človek by sa mal oboznámiť so spôsobmi, ako sa používa”.

Nedostatok bikarbonátov sa v súčasnosti považuje za najviac neodhalený zdravotný problém na svete a to aj napriek tomu, že jeho výskyt je extrémne častý.

Problémy s prekyslením a nízkymi pH hladinami (relatívny nedostatok bikarbonátových iónov) si berú na ľudskom zdraví obrovskú daň.

Prečo je prekyslenie tak vážnym problémom

Čím väčšie je prekyslenie organizmu, tým horšie zdravotné problémy človek má.

Je tomu tak preto, lebo takmer každá biochemická reakcia je závislá na pH prostredia, v ktorom má prebehnúť. Najcitlivejšie na pH sú pritom enzýmy.

Veľmi dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje pH nášho vnútorného prostredia, je naša strava.

“Moderné” typy stravovania však spôsobujú nezdravý nárast pH, čomu laicky hovoríme prekyslenie tela. To potom spôsobuje nerovnováhy vnútorného prostredia a narúša bunkové aktivity, občas až do takého extrému, kedy úplne prestávajú plniť svoje funkcie.

Nízke pH (kyslosť) v tele vedie k degradácii tkanív a po určitom čase vyvrcholí vznikom problémov ako sú rakovina, srdcovocievne ochorenia, cukrovka, osteoporóza či pálenie záhy.

Životné funkcie prebiehajú najlepšie v mierne zásaditom prostredí. To robí zo sódy bikarbóny extrémne prínosnú látku pri prevencii, ale aj liečbe mnohých ochorení.

Ako sóda bikarbóna dokáže zvrátiť aj tie najťažšie stavy

Ako uvádza Dr. Eric Chan, terapeut prírodnej medicíny a naturpatie:

Vykonával som terapiu vnútrožilového podávania bikarbonátov ako súčasť prírodnej liečby pre pacientov s alergiami, prípadne s citlivosťou na rôzne chemické látky.

Ide o výbornú terapiu hlavne počas jari a leta, teda počas obdobia najväčšej sezóny alergií.

Alkalizujúca intravenózna sóda bikarbóna dokáže často okamžite zastaviť alergickú reakciu či astmatický záchvat, pretože uvedené reakcie nedokážu prebiehať v zásaditom prostredí.

Niektorí z jeho pacientov dosahujú veľmi dobré výsledky aj pitím jedného alkalizujúceho nápoja každú noc (pol až jedna čajová lyžička sódy bikarbóny rozriedená v 2 dcl vody).

Tento nápoj citeľne znižuje intenzitu ich alergických reakcií.

Ako dodáva na záver:

Všetci moji  pacienti z Vancuveru a Richmondu veľmi dobre uvedenú terapiu tolerujú, nespôsobuje im žiadne nežiadúce vedľajšie účinky”.

Tiez sa Vam moze pacit