Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Toto sú produkty, ktoré urýchľujú starnutie! Radšej sa im vyhýbajte!

„Sme to, čo jeme“ – tento záver dosiahli starí grécki mudrci a mali úplnú pravdu. Teraz sa mnohí ľudia pokúšajú prejsť na správnu výživu, ale bohužiaľ dnes väčšina výrobkov obsahuje konzervačné látky. Tieto látky vedú nielen k zhoršeniu zdravia, ale aj k predčasnému starnutiu.

Pripravili sme pre Vás produkty TOP-5, ktoré zničia Vašu mlados. Ak ich vylúčite alebo obmedzíte, postaráte sa o svoje zdravie a postavu a budete sa čudovať ako dobre vyzeráte.

Aké produkty urýchľujú starnutie

1.Glukóza-fruktózový sirup
Keď  veľké spoločnosti chcú ušetriť peniaze na výrobu produktov, pridávajú do nich namiesto cukru fruktózy sirupu. Nájdete ho v cukrárňach, sladkej sóde a konzervovanom ovocí. Tí, ktorí konzumovali fruktózový  sirup vo veľkých množstvách, často trpia ochorením pečene a srdca.Vedci z Clevelandského centra pre funkčnú medicínu preukázali, že používanie tohto výrobku vedie k predčasnému starnutiu.

Ak chcete znížiť spotrebu sirupu, vymeňte koláče a sladkosti za horkú čokoládu. Ak chcete sladké, je lepšie jesť čajovú lyžičku medu alebo ovocia.

2.Soľ
Priemerná osoba konzumuje 3-4 krát viac soli, ako je potrebné pre svoje telo. Ale soľ je biela smrť. Väčšie množstvo  zvyšuje šance na získanie hypertenzie, osteoporózy, obezity, vredov, mŕtvice a rakoviny žalúdka.Výskumníci na Gruzínskej medicíne hovoria, že nadmerný príjem soli zvyšuje proces starnutia.

Aby ste pripravili jedlá bez soli, nahraďte ju bylinkami a prírodnými koreninami. Do mäsa môžete pridať citrónovú šťavu. Znižujte množstvo soli v potravinách postupne. Mimochodom, vždy je potrebné hu pridať do hotového jedla.

3.Výrobky s trans-tukmi
Ľudia, ktorí jedia trans-tuky,  pravdepodobne trpia obezitou a srdcovými chorobami. V dôsledku tohto experimentu docent lekárstva Timothy Harlan zistil, že trans-tuky spôsobujú zápalové procesy v tele. Verí, že starnutie je chronický zápalový stav. Preto tí, ktorí jedia potraviny s trans-tukom, vyzerajú staršie ako ich rovesníci.Väčšina trans tukov sa nachádza v hranolkoch, sušienkach, popcorne, šiškách, margaríne, koláčoch a čipsoch.
4.Alkoholické nápoje
Bohužiaľ, pečeň, ktorá filtruje toxíny nie je vždy schopná zvládnuť veľké množstvo alkoholu. Čo nie je vivážené, neskôr sa objaví na koži vo forme rôznych erupcií a vrások.

5.Mäsové výrobky
Väčšina hotových výrobkov zo spracovaného mäsa obsahuje konzervačné látky. Kvôli nim sa vyskytujú kožné problémy a zápaly. V tele ľudí, ktorí jedia takéto mäso a klobáse, sa nevyrába kolagén zodpovedný za pružnosť a elasticitu kože. Preto je najlepšie variť  si mäso sami a jesť viac rýb na zachovanie vašej krásy a zdravia.

Všeobecne platí, že ak chcete byť zdravý a mladý, aby ste zostali mladý a svieži, vyberte si výrobky s dobrou kvalitou a konzumujte ovocie a zeleninu!

Tiez sa Vam moze pacit