Zdravie a životospráva

Toto všetko sa stane s vašim telom ak každý deň vypijete 2 šálky kávy.

Niektorí ľudia kávu zatracujú, iní na ňu nedajú dopustiť. Všetko má svoje pre a proti, a samozrejme prehnané množstvo kávy viac škodí ako pomáha. V dnešnom článku sa budeme venovať tomu, čo vám prinesie, keď budete denne piť 2 šálky kávy.

1) Káva sa dobre znáša pre tých, ktorí si radi vypijú alkohol. Znamená to, že tí ktorí si sem tam vypijú a zároveň pijú kávu, majú menšie riziko dostať cirhózu pečene.

2) Kofeín v káve znižuje riziko vzniku rakoviny kože. Telové mlieka s kofeínom z kávových zŕn a zeleného čaju bránia tvorbe zhubných nádorov.

3) Pitie kávy prináša úsmev. Vedci zistili, že jedna až dve šálky denne, zvyšujú celkovú náladu a energiu. Je to vďaka látke dopamín.

4) Káva obsahuje antioxidanty, a štúdia ukázala, že väčšina Američanov získava svoju dennú dávku antioxidantov z kávy.

5) Štúdia, ktorá trvala asi 30 rokov potvrdila, že tí, ktorí nemajú radi pitie kávy, riskujú vznik Parkinsonovej choroby.

6) Konzumácia kávy výrazne znižuje riziko vzniku cukrovky typu II, diabetici, ktorí preferujú kávu, majú nižšiu hladinu cukru v krvi.

7) Ak pociťujete bolesť svalov dajte si kávu. Štúdie potvrdzujú, že káva výrazne znižuje bolesť svalov a je účinnejšia ako aspirín.

8) Pre tých, o kom sa hovorí, že nemajú “vrodenú pamäť”, tiež nezabráni niekoľko šálok kávy denne: vedci tvrdia, že káva zlepšuje krátkodobú pamäť.

9) S kávou sa dokonca môžete vyhnúť návšteve zubára – čo je najdôležitejšie, nedávajte do šálky cukor a mlieko. Pražené kávové zrná majú určité antibakteriálne vlastnosti, ktoré sú schopné ničiť Streptococcus mutans – baktériu, ktorá je jednou z príčin zubného kazu.

Tiez sa Vam moze pacit