Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty

Vedci: chemikálie vo farbách na vlasy údajne spôsobujú zákernú rakovinu! Namiesto toho použite tento prírodný produkt.

Ženy sa uchyľujú k farbeniu vlasov kvôli zmene účesu alebo si len jednoducho chcú zakryť svoje šediny. Anglickí vedci však varujú, že niektoré chemikálie nachádzajúce sa vo farbách môžu spôsobovať rakovinu. Tvrdia, že 87 zo 100 žien, ktoré si vlasy farbia 1-4x ročne, trpí rakovinou prsníka. Štúdia je určitým spôsobom sporná, pretože aj tie ženy, ktoré si vlasy nefarbia, môžu ochorieť na túto zákernú chorobu.

S istotou môžeme prehlásiť, že z farbenia kupovaných farieb sú naše vlasy v horšom stave ako to bolo predtým, a to aj napriek moderným technológiám, ktoré boli pri výrobe použité. Navyše, nie každý má peniaze na to, aby si vlasy po takomto poškodení mohol dovoliť dať naspäť do poriadku.

Ponúkame vám spôsob, ako si pripraviť prírodnú farbu na báze kávy. Krásna farba, lesk a pevnosť vlasov sú zaručené. To, ako si ju pripraviť a použiť, sa dozviete pri prečítaní celého článku.

Na rozdiel od klasických farieb na vlasy, ktoré sú toxické, môžu vlasy vysušiť a poškodiť, je káva úplne prírodná látka. Obsahuje taníny a éterické oleje, antioxidanty a dokonca aj zložku, ktorá ich chráni pred ultrafialovým žiarením – kyselina chlorogénová. Vďaka tomu budú vlasy nafarbené kávou nádherne vytónované.

Mali by ju uprednostniť najmä ženy s hnedými vlasmi tmavšieho odtieňu alebo tie, ktoré si už potykali so svojimi šedinami. Na svetlých vlasoch môže byť výsledok nepredvídateľný. Hoci tmavšie a čierne vlasy nijako nezmenia svoju farbu, káva im aj napriek tomu zaručí krásny odtieň a dlhotrvajúci lesk. Vyskúšajte si nasledujúci recept a nebudete ľutovať!

Potrebujete
◾1/2 šálky kondicionéra na vlasy
◾3-4 ČL pomletej kávy
◾30 ml vody

Postup
1.pripravte si v kávovare klasické espreso alebo tureckú kávu: 1-2 ČL kávy na 30 ml vody. Nechajte vychladnúť.


2.Vychladenú kávu zmiešajte s kondicionérom na vlasy a pridajte k tomu 2 ČL mletej kávy. Všetko dôkladne premiešajte.


3.Na vlasy umyté šampónom naneste farbu a nechajte pôsobiť 1 hodinu.


4.Farbu následne zmyjete pomocou roztoku z vody a octu.

Odtieň bude zjavne tmavší a vlasy budú lesklejšie a jednoduchšie sa rozčesávať. Aby ste dosiahli intenzívnejšiu farbu a posilnili vlasy, opakujte farbenie ešte niekoľkokrát s intervalom 2-3 dní. Potom môžete jednoducho aplikovať raz do týždňa na umyté vlasy vychladené espresso s prídavkom malého množstva kondicionéra a je to!

Ak chcete získať pre vaše vlasy teplejší odtieň, pridajte si do zmesi 20 g koňaku (kvalitného, aby ste si vlasy nespálili). Môžete tiež vyskúšať pridať 1 PL práškovej henny – v závislosti od jej odtieňa bude závisieť aj farebné nasýtenie výsledných vlasov.

Tiez sa Vam moze pacit