Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Vedci hovoria: „Môžete reštartovať imunitný systém! Zvládnete to len za tri dni …”

Imunitný systém je dobre zavedený mechanizmus, ktorý sa vyvinul po mnoho rokov vývoja. Chráni naše telo pred škodlivými účinkami životného prostredia. Hlavnou funkciou imunitného systému je rozpoznať, zničiť a odstrániť z tela akýchkoľvek cudzích látok. Áno, tento systém je dobre naladený, ale niekedy zlyhá.

Redakcia „Báječné zdravie“ vám povie o jednom prostriedku pre telo, ktorý obnoví vašu imunitu.

Imunitný systém človeka

Mladí ľudia zriedkavo majú problémy s imunitným systémom. Ide o to, že osoba má najlepšiu imunitu v období od 15 do 25 rokov. Potom môže imunita postupne klesať. To sa stane bez povšimnutia, ale funkcie imunitného systému výrazne poklesli u starších ľudí. Preto sa u starších pacientov zvyšuje riziko vzniku nádorov, imunodeficiencie a iných závažných ochorení.

Je jasné, že musíte premýšľať nad zachovaním imunity v mladom veku a postarať sa o svoje zdravie. Správna výživa, cvičenie, chôdza vonku a dokonca temperovanie sú všetky preventívne opatrenia, ktoré nemožno zanedbávať.

Ale nedávne štúdie amerických vedcov dávajú nádej, že je možné obnoviť imunitu v každom veku. Ide o krátkodobú abstinenciu z jedla. Vedci z University of Southern California uskutočnili štúdiu, počas ktorej študovali účinky chemoterapie na pacientov s rakovinou. Počas štúdie boli pacientom ponúknutá hladovka počas 2 až 4 dní počas 6 mesiacov liečby.

Bolo dokázané, že takéto hladové štrajky pomáhajú zmierňovať negatívny vplyv chemoterapie, ako aj znižujú množstvo enzýmu spojeného so starnutím a hormón zodpovedný za rast nádorových nádorov.

Podľa vedcov krátke hladovanie umožňuje telo vyčistiť od nahromadených škodlivých zložiek a toxínov. Spúšťa tiež produkciu nových bielych krviniek (leukocytov), ktoré bojujú proti infekciám, a to skutočne pomáha obnoviť imunitu.

Walter Longo, profesor gerontológie a biológie, hovorí: „Pôst dáva príkaz“ Plná rýchlosť vpred!“ aby kmeňové bunky vynásobili a obnovili celý systém. V tomto prípade je telo tiež uvoľnené zo starých alebo poškodených buniek. Chorí a starší ľudia dostávajú úplne nový imunitný systém pomocou cyklu hladového štrajku.“

Mnohí odborníci na výživu spochybňujú výhody hladovania a tvrdia, že spôsobujú veľkú škodu organizmu. Tieto štúdie však dokazujú, že prínosy hladového útoku sú oveľa väčšie ako škoda. Len tri dni abstinencie od jedla – a váš imunitný systém bude pracovať s obnovenou silou.

Rada redakcie

Odmietnutie jedla je ťažké testovanie pre naše telo, najmä ak sa to robí prvýkrát. Aby nedošlo k poškodeniu tela, musíte postupovať všetko postupne a nie horlivo. Začnite s viac svetlom a krátkymi hladovými údermi a len s časom prejsť na dlhšie. Ponúkame vám techniky hladu, ktoré sú ideálne pre začiatočníkov a pomáhajú zlepšovať telo.

Skôr ako začnete s touto praxou, poraďte sa so svojím lekárom. Koniec koncov, vždy musíte zvážiť zdravotný stav a rôzne kontraindikácie.

A nezabudnite, že môžete posilniť imunitu inými spôsobmi. Správna výživa a telesná aktivita nikomu nepoškodili!

Tiez sa Vam moze pacit