Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Vedecky dokázané: Jednoduchý domáci nápoj, ktorý úspešne bojuje proti zákernej rakovine!

Keď som bola malá, moja babička ma vždy „napchávala“ repou. Hovorila: „Jedz viac cvikly, je v nej toľko vitamínov, že ťa nebudú trápiť žiadne choroby!“ Okrem toho mi pripravovala hrozný šalát s cviklou, ktorý som po pár sústach dala bokom.

Ak by mi v tej dobe babička pripravovala cviklovú šťavu, určite by som zmenila svoj postoj k tejto skvelej zelenine. Bohužiaľ, v tej dobe neexistovali žiadne odšťavovače a babičkine zdravie jej neumožňovalo tráviť celé hodiny pri vytláčaní šťavy vlastnými rukami.

Teraz už viem, aký mocný vplyv ma červená repa na ľudský organizmus a preto si ju doprajem aspoň dvakrát do týždňa.

Pripravujem si skvelý nápoj z cvikly, mrkvy a jabĺk, ktorý má nespočetné množstvo výhod nielen pre naše telo ale aj samotný mozog. Nápoj objavili čínski liečitelia – herbalisti, ktorí zistili, že okrem iného dokáže zmierniť rakovinu pľúc.

Jedná sa o skutočný pohár plný zdravia. V medicíne a dietológii sa používa na liečby mnoho zdraviu prospešných nápojov, no žiaden z nich nemá také účinky ako táto zázračná šťava.

Ak si ju chcete pripraviť aj vy doma, budete k tomu potrebovať len tri ingrediencie a jeden odšťavovač. Ja som použila výkonný mixér a potom som zmes prefiltrovala cez sitko. V prípade, že máte radi riedkejší nápoj, takto pripravené pyré si môžete zriediť s vodou alebo pomarančovou šťavou, voľba je na vás.

Ingrediencie
◾1 veľké šťavnaté jablko
◾2 malé mrkvy
◾1 menšia surová cvikla

Postup
1.Zeleninu a ovocie dôkladne umyte a zbavte šupiek – okrem jablka.
2.Vyrežte si stred jablka a všetko si nakrájajte na malé kocky.
3.Vložte ich do odšťavovača. Ak používate mixér, pridajte do neho pohár vody (250 ml).
4.Hotovú šťavu môžete dochutiť medom a citrónovou šťavou. Nápoj je potrebné vypiť okamžite alebo ho počas nasledujúcich dní uchovávať v chladničke v tesne uzatvárateľnej nádobe.

Konzumujte aspoň 1x denne, najlepšie na prázdny žalúdok. Vypite ho približne 1 hodinu pred raňajkami. Nápoj si môžete dopriať aj večer, no vždy na prázdny žalúdok. Ak nebudete pociťovať žiadne komplikácie, po mesiaci si urobte dvojtýždňovú prestávku a potom pokračujte.

Tu je len niekoľko výhod pitia cviklovej šťavy. Ako môžete vidieť, jej nízka cena dokáže kvalitou prekonať aj drahé výživové doplnky, ktoré v celkovom výsledku nestoja za nič.
1.Poskytuje telu vitamíny a minerály
2.Spomaľuje proces starnutia
3.Podporuje zdravý vzhľad sfarbenia pokožky
4.Zlepšuje zrak a posilňuje očné svaly
5.Zlepšuje funkciu mozgu a pamäť
6.Upravuje funkcie vnútorných orgánov
7.Bojuje s chorobami
8.Znižuje zápal
9.Pomáha zbaviť sa nadmernej hmotnosti
10.Čistí krv a telo ako celok
11.Odstraňuje zápach
12.Lieči hrdlo
13.Zmierňuje svalové kŕče
14.Omladzuje pokožku a bojuje proti dermatologickým problémom
15.Zmierňuje menštruačné bolestiс

Tento úžasný nápoj je úplne prírodný, neobsahuje žiadne škodlivé zložky, takže nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky.

Ako môžete vidieť, používanie šťavy z repy, mrkvy a jabĺk pomáha človeku udržiavať si svoje zdravie. Hlavnou výhodou tohto nápoja je aj boj proti rakovine. V skutočnosti sa červená repa už od nepamäti využívala v Európe na liečbu nádorov. Štúdie ukázali, že cvikla obsahuje flavonoid, ktorý zastavuje rast malígnych nádorov.

Šťava z tohto červeného koreňa je bohatá na železo. Zapája sa do obnovy krvných buniek a zásobovania buniek kyslíkom. Takéto bunkové dýchanie zabíja rakovinový nádor.

Nečakajte a pripravte si aj vy tento lahodný a výživný nápoj plný vitamínov. Zaraďte ho do svojho jedálnička a pestujte si svoje zdravie!

Tiez sa Vam moze pacit