Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Vypestujte si kiwi vo svojom dome, je to jednoduché, o nič zložitejšie, ako pestujete obvyklé kvety

Málokto vie, že kivi sa nazývajú čínske egreše v skutočnosti, historická vlasť ovocia je Čína. Použitie kiwi je veľmi vysoká: toto ovocie normalizuje zrážanlivosť krvi, znižuje riziko rakoviny a má priaznivý vplyv na tráviaci systém. Okrem toho, kivi obsahuje viac vitamínu C ako citrusové plody.

Dnes vám povieme, ako pestovať kivi doma. Uistite sa, že to nie je zložitejšie, než je obvyklá starostlivosť o kvety!

Ako pestovať kivi

Aby bolo možné pestovať kivi, vyberte zrelé plody bez viditeľných vád, olúpte ju a roztlačíme na kašu. Rezne s vodou, necháme variť na chvíľu. Samotné kôstky vystupujú na povrch – a je potrebné ich zhromaždiť.

Teraz, keď máte semená, môžete začať s klíčením. Zabaliť do bavlny alebo v miske s tenkým otvorom,vyliať vodu tak, aby zostali len semená. Pokryte semená s fóliou a necháme na teplom slnečnom mieste po dobu 7-10 dní.

Keď sú odstáte, musia byť transplantované do hrnca. Posypať spodnú časť zeminou, použiť pôdu pre tropické viniče. Predtým, než sa zaplní zemou, držte zeminu vo vodnom kúpeli po dobu niekoľkých hodín, dezinfikujete ju. Do pôdy, spravte jamky 5-10 mm hlboké a umiestniť do nich 2-3 semená. A obsypeme zeminou, poliate, prikryjeme fóliou a dáme na teplé slnečné miesto.3 (96)

Prvé výhonky sa objavia po 3-6 dňoch. Už v tejto fáze sa treba zbaviť slabých výhonkov, dať väčší priestor silným. V skorých štádiách sa môžu vytiahnuť, potom -ich zrežte. Rastliny by mali pravidelne obtrhávať od výhonkov, a polievať s vodou, na jeseň a v zime – 2-3 krát za mesiac, v lete a na jar – 2 krát týždenne. V horúcich letných dňoch kivi je lepšie sprejovať, rosiť.4 (84)

Keď rastliny dosiahnu výšku 10-12 cm, presaďte ich do jednotlivých kvetináčov. Udržiavajte zalievací režim a uistite sa, že v mieste, kde sú položené, bolo slnečno a teplo, môžete sa spoľahnúť na ovocí po 3 rokoch. Kvety kiwi sú veľké biele kvety, takže si ich rozhodne nenechajte ujsť!5 (67)

Kiwi možno považovať za dezert ovocie, pretože má sladkú a bohatú chuť. Kiwi je lepšie ako iné ovocie, má veľké množstvo vitamínov vzhľadom k vysokému obsahu kyseliny.

Teraz, keď viete, ako pestovať kivi, môžete začať pripravovať všetko potrebné pre jeho pestovanie.

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

Tiez sa Vam moze pacit