Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Ako si vyrobiť prírodný čierny liečivý balzam, s ktorým Amiši liečia skoro všetky kožné problémy.

Čierny balzam používaný Amišmi je prírodný prostriedok na rôzne kožné ochorenia zložený z viacerých liečivých surovín ako sú zdravé oleje, včelí vosk či aktívne uhlie.

Hlavnú aktívnu zložku tvorí práve aktívne uhlie, ktoré sa v ľudovej medicíne používa už dlhú dobu na ošetrovanie kožných problémov. Pokožka sa s ním hojí oveľa rýchlejšie.

Čo všetko balzam lieči

Náš balzam je možné použiť na liečbu ľahkých kožných poranení ako sú mierne popáleniny, svrbenie a odstraňovanie toxínov.

Je výborný aj na pupence, vyrážky alebo malé vriedky, pretože ťahá hnis smerom hore k pokožke a umožňuje ich rýchlejšie hojenie.

Tuto by sme radi upozornili, že slovné spojenie “čierny balzam” alebo “čierna masť” sa niekedy používa aj na označenie pomerne agresívnej masti na liečbu rakoviny, ktorá môže byť dosť nebezpečná (spôsobuje popáleniny či dokonca diery do pokožky).

Čierny balzam, o ktorom hovoríme v tomto článku, je úplne niečo iné. Je absolútne bezpečný, nedráždivý a môžete ho bez obáv používať.

Teraz sa už ale poďme pozrieť ako si náš liečivý čierny balzam vyrobíte.

Ingrediencie

Na jeho prípravu budete potrebovať nasledovné suroviny:

  • ricínový olej (1 dcl) – protizápalový, zvlhčuje pokožku, znižuje akné
  • kokosový olej (1 dcl) – protizápalový, hydratačný, antibakteriálny, antiseptický, stimuluje rýchlejšie hojenie pokožky
  • aktívne čierne uhlie (3 čajové lyžičky) – vyťahuje toxíny z tela, znižuje svrbenie a pichanie pri poštípaní hmyzom
  • bentonitový íl (3 čajové lyžičky) – podobné prínosy ako aktívne čierne uhlie, zabezpečuje aby balzam nebol príliš mastný
  • včelí vosk (2 čajové lyžičky)
  • nechtíkový éterický olej (10 kvapiek) – protizápalový, hydratačný, antibakteriálny, stimuluje rýchlejšie hojenie pokožky

Príprava a užívanie

1. Vezmite veľkú misku a zmiešajte v nej bentonitový íl s aktívnym uhlím a olejmi.

2. V hrnci s dvojitým dnom roztopte včelí vosk. Ak taký nemáte, preložte sklenenú misku nad hrniec s teplou vodou a vosk roztopte v tej sklenenej miske.

3. Zmiešajte včelí vosk s ostatnými surovinami, zmes prelejte do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a nechajte vychladnúť v chladničke.

4. Uistite sa, že balzam bude vždy vzduchotesne uzavretý, aby ste udržali jeho čerstvosť a účinnosť. Držte ho tiež mimo slnečného svetla. Takto by vám mal vydržať niekoľko týždňov.

Balzam aplikujte podľa potreby na problémové miesta na pokožke až pokým sa vyliečia.

Záver

Čierny liečivý balzam je úžasný prírodný liek, ktorý pochádza od Amišskej komunity. Tá sa už po storočia snaží žiť tradičným spôsobom života a od svojich zásad neustupuje ani v súčasnosti.

Nikdy si ho však nepomýľte s kontroverznou čiernou masťou proti rakovine, ktorá obsahuje dráždivé ingrediencie ako napríklad krvavý koreň či echarotiká a môže vážne poškodiť pokožku.

Tiez sa Vam moze pacit