Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Zásaditá voda od farmaceuta na dôchodku – recept v článku.

Rakovina ako najsmrteľnejšia pliaga súčasnosti ohrozuje každého z nás. Možno ste sa už aj vy dopočuli o fakte, že táto hrozná choroba nedokáže prežiť v zásaditom prostredí.

Zásaditá voda, na výrobu ktorej vám dnes prezradíme recept, je skutočným zázrakom prírody. Dokáže totiž znova uviesť vaše telo do acidobázickej rovnováhy.

Svojimi účinkami táto voda nielenže znemožní rakovine vzniknúť, ale ju dokonca aj odstráni v tom prípade, ak už náhodou vznikla.

Čo je pH tela a prečo bežná voda z vodovodu nášmu zdraviu príliš neprospieva

Pojmom pH sa označuje kyslosť alebo zásaditosť látok. Stupnica pH ide od 0 po 14, pričom číslo pH označuje neutrálnosť.

Hodnoty pod 7 označujú kyslé prostredie a hodnoty nad 7 zasa zásadité.

Hodnota pH bežnej vody z vodovodu sa síce blíži k číslu 7, avšak táto voda nie je tak čistá, ako by sa nám na prvý pohľad mohlo zdať.

Vďaka dezinfekcii pomocou chóru síce neobsahuje škodlivé baktérie, ktoré by nám mohli privodiť akútne brušné ochorenia, no obsahuje látky ako chlór, zvyšky antibiotík, rôzne kovy, vrátane ťažkých.

Všetky tieto substancie končia v našich telách potom, čo takúto vodu vypijeme – či už priamo alebo ako súčasť nápojov a jedál, ktoré si pomocou tejto vody pripravíme.

Bežná voda z vodovodu, ale aj mnohé sladené nápoje plné cukru, tak môžu viesť k prekysleniu tela, oslabovať imunitu a spôsobovať viacero zdravotných ťažkostí i vážnejších ochorení.

Medzi najčastejšie zdravotné problémy patria tráviace ťažkosti, priberanie, únava, málo energie a mnohé iné.

Ako si udržať zdravé vnútorné prostredie tela

Najlepším spôsobom, ako si udržať zdravie, je pitie čistej pramenitej vody (alebo aspoň dobre prefiltrovanej vody zbavenej vyššie spomínaných nečistôt) a konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny v bio kvalite.

Je známe už takmer 100 rokov, že pH nášho tela je určovaná tým, čo jeme a akým spôsobom žijeme. Existujú však viacero druhov pH v tele.

Napríklad hodnota pH krvi, ktorá je pomerne stála a pohybuje v úzkom pásme okolo hodnoty 7,36.

Na druhej strane, pH našich ostatných telesných tekutín a orgánov sa môžu vychyľovať viac. V prípade, že sa tieto miesta prekysľujú (vzniká acidóza), zvyšuje sa v nich riziko rozvoja rôznych ochorení, vrátane rakoviny.

Zistilo sa, že acidóza sa často spája so vznikom rakoviny, ochoreniami srdca, cukrovkou, osteoporózou a takmer každým ďalším chronickým ochorením.

Zásaditá voda od farmaceuta na dôchodku – recept

Jedným zo spôsobov, ako si v tele udržať zdravé hodnoty pH, je pitie takzvanej zásaditej vody, ktorá v tele podporuje udržiavanie zásaditého prostredia. Recept na ňu nám prezradil jeden známy farmaceut na dôchodku.

Na jej prípravu budete potrebovať:

  • 3 až 4 cm odrezok zázvoru
  • 1 dcl čerstvých lístkov mäty
  • 1 citrón
  • 1/2 uhorky
  • čistú pramenitú alebo prefiltrovanú vodu

Príprava

Postupujte nasledovne:

1. Očistite zázvor a nakrájajte ho na menšie plátky.

2. Pod tečúcou vodou opláchnite lístky mäty.

3. Následne dobre očistite citrón s uhorkou a taktiež ich pokrájajte na plátky. Kôru na citróne a šupu na uhorke môžete nechať, ak chcete.

4. Teraz vložte všetky suroviny do džbánu a zalejte ich vodou.

5. Vodu nechajte chvíľu (30 minút až 1 hodinu) voľne odstáť na kuchynskom drese alebo v chladničke. Potom ju môžete ju začať piť.

Po dopití vody počas prvých 24 hodín sa dajú použiť tie isté suroviny, len ich znova zalejte vodou. Po 24 hodinách suroviny vymeňte za čerstvé.

Užívanie

Túto zásaditú vodu pite pravidelne namiesto bežnej vody alebo nápojov, ktoré ste zvykli piť v priebehu dňa.

Všetky zložky v tomto recepte sú extrémne zdravé.

Zázvor má silné antibakteriálne účinky, citrón obsahuje 22 protirakovinových látok a uhorka vám zasa dodá všetky potrebné elektrolyty na udržanie správnej hydratácie tela.

Tiez sa Vam moze pacit