Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Žena dala počas kúpeľa do vane horčicu. Keď zistíte dôvod, urobíte to hneď aj vy

Pravdepodobne ste nevedeli, že obľúbená ingrediencia – horčica, má aj iné využitie ako na konzumáciu. Horčicu možno použiť nielen do hotdogov, ale napríklad aj na úľavu od bolesti hrdla. Podľa Livestrong, bielkoviny, vláknina, vitamíny a minerály obsiahnuté v horčici prispievajú k pevnému zdraviu.

Pôvod horčice je v antickom Ríme, ktorý sa s horčicou oboznámil vďaka Egypťanom. Prvá horčica vznikla zmiešaním nekvaseného vína s horčičnými semienkami.

Zastavuje kŕče

Toto je skvelý tip pre vašu ďalšiu dlhšiu cestu autom, či iným dopravným prostriedkom. Ak cítite, že prichádzajú kŕče, užite lyžicu horčice. Horčica vaše nohy pred kŕčmi ochráni a takisto vás ochráni pred ich opätovným návratom.

horcica zazrak

 Upokojuje popáleniny

Ak sa popálite, popálené miesto opláchnite studenou vodou a následne celé miesto pokryte vrstvou horčice. Tá nielenže predíde pľuzgierom, takisto zmierni bolesť. Horčica obsahuje zložku, ktorá účinne pôsobí na upokojenie podráždenej pokožky.

Uľavuje od bolesti hrdla

Aby vás prestalo bolieť hrdlo, zmiešajte 1 lyžicu horčičných semienok, šťavu z 1/2 citróna, 1 lyžicu soli, 1 lyžicu medu 1 a 1/4 pohára vriacej vody. Nechajte zmes odstáť pár minút aby prechladla a následne ňou kloktajte.

 Bojuje s rakovinou

Vedci tvrdia, že určitá zložka horčice bojuje proti rakovine a obmedzuje rast rakovinových buniek, najmä prípade rakoviny močového mechúra. Vedci sa dokonca domnievajú, že horčica dokáže rakovinu úplne vyliečiť.

Revitalizuje unavené a boľavé svaly

Účinok záleží od vážnosti a miesta bolesti svalov. Ak vás bolí celé telo, zvoľte kúpeľ, ktorého súčasťou je aj horčica. Zmiešajte 2 lyžice horčice s 1 lyžicou soli do kúpeľa. Horčica zintenzívni terapeutický účinok soli do kúpeľa, zrelaxuje a uvoľní svaly vášho tela.

Ak chcete zacieliť na konkrétnu oblasť, napríklad na kríže, aplikujte na postihnuté miesto túto pastu: zmiešajte horčičné semienka a múku v pomere 1:2 a pridajte toľko vody, aby ste vytvorili pastu. Naneste ju na boľavé miesto a zabandážujte na 20 až 30 minút. Doprajte si oddych, až kým bolesť neprejde.

 Regeneruje vlasy do hĺbky

Olej z horčičných semienok pôsobí ako kondicionér. Nalejte si trochu oleja z horčičných semienok do dlane a prejdite si ním po vlasoch. Nechajte pôsobiť 8 hodín – čím dlhšie, tým lepšie. Vaše vlasy budú jemné a žiarivé

Ochráni záhradu

Je vaša záhrada reštauráciou pre rôzne druhy zvierat? Na tanier nastriekajte horčicu a položte na roh záhona, či záhrady. Vôňa horčice pripomína zvieratám pot farmárov, či robotníkov. Tanier horčice je dosť na to, aby k vám do záhrady nezavítala nechcená návšteva.

 Odstráni neželané pachy

Trápi vás nepríjemná vôňa vo vašej obľúbenej fľaši. Nasypte do nej horčicový prášok, vlejte horúcu vodu a poriadne premiešajte. Opláchnite a vyskúšajte, že zápach je preč.

Tento trik účinkuje aj na rôzne panvice, hrnce, či misky. Vytvorte pastu z horčicového prášku a vody. Aplikujte na zapáchajúcu nádobu a výsledkom budete ohromení.

Revitalizuje pokožku

Horčica je skvelou ingrendiencou pleťových másk, kvôli obsahu vitamínu E, antioxidantov a protizápalovým účinkom. Vašu pleť rozžiari. Na pokožku aplikujte tenkú vrstvu horčice a nechajte pôsobiť 15 minút. Opláchnite teplou vodou. Takisto môžete do pokožky vmasírovať olej z horčičných semienok, ktorý redukuje viditeľné čierne bodky a regeneruje pokožku.

Uvoľňuje dýchacie cesty

Horčica zaznamenala účinok aj pri prechladnutí. Na uvoľnenie dýchacích ciest aplikujte vrstvu horčice na hrudník a prikryte horúcou vlhkou utierkou. Kombinácia teplej utierky a horčice vám umožní ľahšie dýchať.

zdroj: www.lifeaspire.com

Tiez sa Vam moze pacit