Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Žena, ktorú rakovina obrala o všetko, teda, skoro o všetko.

Heather bola v roku 2013 diagnostikovaná rakovina prsníka v druhom stupni a lekári jej nedávali viac času ako do augusta 2014. Ani takáto hrozná správa ju nepoložila. Ukázala neuveriteľný zmysel pre humor. Svojim blízkym povedala nech nesmútia. Namiesto pohrebu, kde by blízky smútili, si žiadala nech práve naopak, jej život oslávia s párty. Napísala dohromady 40 listov pre svoju dcérku, pre míľniky v jej živote pri ktorých ona nebude môcť byť.

Jej muž Jeff zverejnil jej posledný list na Facebooku, tak ako si to Heather priala.

„Ahojte všetci

Tento list uverejňujem na prosbu lásky môjho života. Toto sú jej slová. Prajem Vám všetkým veľa lásky.

Takže,.. Mám dobré aj zlé správy. Zlá správa je, pochopiteľne, že som mŕtva. Dobrá správa je, že ak to čítate tak ste s najväčšou pravdepodobnosťou nažive(teda ak náhodou nemajú v posmrtnom živote Wi-Fi). Áno. Je to zlé. Je to horšie ako to ide slovami opísať, ale som tak šťastná že som žila život tak plný lásky, radosti a že som mala tak úžasných priateľov. Som šťastná že môžem úprimne povedať, že vôbec nič neľutujem, a že som každý kúsok energie využila aby som žila život naplno. Všetkých vás ľúbim, a ďakujem vám za úžasne strávený život.

Akékoľvek vierovyznanie Vás naplní, som za to rada. Každopádne rešpektujte to, že my nevyznávame žiadne náboženstvo. Prosím, prosím, prosím nehovorte Brianne že som v nebi. V jej mysli to znamená, že som sa rozhodla byť niekde inde. No v skutočnosti som spravila všetko čo som mohla aby som mohla byť s ňou. A neexistuje žiadne, ŽIADNE MIESTO, kde by som bola radšej ako s ňou a Jeffom. Prosím, nepleťte ju, a nedovoľte jej myslieť ani jednu sekundu na to, že to nie je pravda. Pretože nie som v nebi. Som tu. Len nie som v pokazenom tele ktoré sa obrátilo proti mne. Moja energia, moja láska, môj smiech, všetky tie úžasné spomienky, všetko je tu s tebou. Prosím, nespomínajte ma mňa so smútkom alebo ľútosťou. Usmievajte sa, vedzte že sme si to užili a že ten čas bol ÚŽASNÝ. Neznášam, keď sú ľudia kvôli mne smutný. Viac ako všetko, milujem keď môžem ľudí rozosmiať. Preto prosím, nepozastavujte sa nad tragickým koncom môjho príbehu. Smejte sa na spomienkach ktoré sme spolu prežili, a na srande ktorú sme spolu mali.  Prosím, rozprávajte Brianne príbehy, aby vedela ako veľmi ju ľúbim, a ako som na ňu hrdá, a vždy budem(a nech zniem ooooveľa viac cool ako v skutočnosti). Pretože nič nemilujem viac ako bytie jej mamkou. Nič. Každý moment s ňou bol plný šťastia, aké som si ani nevedela predstaviť kým neprišla do môjho života.

Nevravte že som prehrala s rakovinou. Pretože rakovina mi možno vzala skoro všetko, ale nikdy mi nezobrala moju lásku, nádej alebo radosť. Nebol to „boj“, bol to len život, ktorý je často brutálne náhodný a nefér. A tak to proste niekedy je. Neprehrala som, sakra. Spôsob akým som žila roky s rakovinou je niečo, čo považujem ako veľké víťazstvo.

Prosím zapamätajte si to.

Hlavne, že som bola neuveriteľne šťastná že som mohla skoro desaťročie stráviť s láskou môjho života, a mojím najlepším priateľom, Jeffom. Pravá láska a spriaznené duše existujú. Každý deň bol plný veselosti a lásky s Jeffom po mojom boku. Je naozaj najlepším manželom vo vesmíre. Aj cez tú celú vec s rakovinou, nikdy nezapochyboval aj v situácii, kde ostatný by radšej utekali. Aj cez najhoršie dni ktoré by ste si vedeli predstaviť, sme si našli spôsob ako sa spolu smiať. Milujem ho viac ako život samotný, a naozaj verím že láska ako táto je tak špeciálna že bude žiť navždy. Čas je najvzácnejšia vec v tomto svete a to že som ho mohla tráviť s Jeffom je niečo, za čo som neuveriteľne vďačná. Milujem ťa, Jeff.Verím že niečo tak úžasné ako je Brianna, je stelesnenie našej lásky, a to je nádherné. Trhá mi srdce že sa musím s Vami rozlúčiť. Je to polovicu tak smutné, ako to je mne. Trhá mi to srdce znova a znova pretože posledná vec ktorú by som na svete chcela je aby som ta zarmútila. Dúfam že s časom, si na mňa spomenieš a budeš sa usmievať a smiať. Pretože sme mali sakra dych vyrážajúci život. Vygooglite si „Physicist’s Eulogy“ a vedzte, že je to vedecky podložené že istým spôsobom budem navždy s vami. Viem že keď zastaneš, a pozrieš sa dosť pozorne, budem tam (v najnestrašidelnejšom možnom zmysle). Si môj svet a milovala som každú sekundu ktorú sme spolu strávili viac ako sa to dá opísať.

Priatelia, všetkých Vás ľúbim a ďakujem Vám za najúžasnejší život. Taktiež ďakujem všetkým úžasným doktorom a sestričkám ktorí sa o mňa tak dobre starali. Nepochybujem, že môj tím mi dal každý možný deň aký len mohli. Z hĺbky srdca, prajem všetkým mojim priateľom dlhý a zdravý život, a dúfam že ste schopný si rovnako vážiť dar, ktorým je každý deň. Ak pôjdete na môj pohreb, prosím, choďte na bar a spravte taký účet aby som bola hrdá. Či len to! Spievajte “Keg on My Coffin” a zatancujte si za mňa na bare. (pretože dúfam že v určitom bode bude rozhodne tancovačka!) Oslavujte krásu života so suprovou párty, pretože viete že to si želám, a verím že si nejakým spôsobom budem s Vami(viete ako nerada prichádzam o zábavu). Teším sa až každého z Vás budem strašiť, takže to ani nie je zbohom, ale skôr do videnia. Prosím, urobte mi láskavosť a nájdite si pár minút, a uvedomte si aké krehké dobrodružstvo je tento šialený život. A nikdy nezabudnite – Každý deň je dôležitý.

Heather McManamy – milovaná manželka a milujúca matka.

Tiez sa Vam moze pacit