Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Zistite, ktorý čaj je pre vás najvhodnejší, a ktorý by ste nemali piť, prajem veľa zdravia

Spočiatku bol čaj použitý ako liečivo. Čaj v priebehu času pridal zvláštnu vlastnosť: ovocný čaj, zelený čaj, bylinný čaj. Inými slovami, existujú rôzne druhy čaju , a každý z nich má odlišný vplyv na ľudský organizmus.

Užitočnejšie ako čaj

zelený čaj
História zeleného čaju začala v Číne v III tisícročí pred naším letopočtom. Od tej doby je použitie zeleného čaju opakovane preukázané. On je schopný regulovať hladinu cukru v krvi, trávenie AIDS a zlepšuje duševnú koncentráciu.

Ten je vzhľadom na vysoký obsah kofeínu v nej, tak, že zelený čaj má vynikajúcu posilňujúci účinok, ktorý, na rozdiel od kávy, nevedie k poklesu výkonu a trvá dlhšie. Že je vedecky dokázané, že pijani  zeleného čaju sú menej náchylný na ochorenia, ako je rakovina, diabetes a artritídy.

2 (1)

čierny čaj
Medzi hlavné výhody čierneho čaju sa zahŕňa, že stanovuje kardiovaskulárny systém, posilňuje cievy. Čajové vrecká použité pre oči unavené,  zbavujú opuchu a začervenaniu.

Čierny čaj normalizuje srdce, čistí telo od toxínov a znižuje riziko vzniku krvných zrazenín. Je schopný zvýšiť tlak, tak je kontraindikovaný u pacientov s hypertenziou.

3 (2)

biely čaj
Biely čaj je často nazývaný prameň mladosti. Je schopný spomaliť proces starnutia a to vonku i vo vnútri, udržuje elastín v tele a kolagén. Biely čaj je bohatý na antioxidanty. Pre tieto vlastnosti biely čaj je vysoko cenený v kozmetike a je používaný v krémov a gélov.

4 (2)

mätový čaj
Čaj s mätou má upokojujúci účinok. Odporúča sa piť pre ľudí s psychickými problémami a zlou toleranciou voči stresu. To odstraňuje nevoľnosť, bolesť brucha, zápach z úst a zlepšuje trávenie. Mätový čaj posilňuje imunitný systém, urýchľuje liečbu horúčky a bolesti v krku.

5 (2)

ibištek
Hibiscus – nealkoholický nápoj, k nám prišiel z Egypta. Nazýva sa červený čaj alebo ibištek. Varí sa z okvetných lístkov červených ruží Sudáne. V arabských krajinách, tento čaj je považovaný za liek na všetky choroby, pretože vlastnosti Hibiscus sú na hojenie.

Zrazí teplotu, bojuje s kŕčami, zmierňuje bolesti kĺbov a používa sa pri liečbe ochorení pečene. Však obsahuje veľké množstvo kyseliny, ktoré sú užitočné len pre osoby s zdravým zažívacím traktom. Pacienti s gastritídou by nemali piť tento čaj pretože zvyšuje kyslosť v žalúdku.

7 (2)

Liečba čajom sa šíri po celom svete, pretože čaj – to je, v skutočnosti, liečivý odvar. V závislosti na jeho type, môžete zlepšiť svoje zdravie a vychutnať si chuť. Existuje veľa čajov s korením, ovocím, bobuľami. Len musíme vyzdvihnúť to, čo potrebujete v túto chvíľu. Byť zdravý a piť veľa čaju!

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

Tiez sa Vam moze pacit